כיצד קונים שולחן טניס?

כיצד לבחור שולחן טניס?

כל מה שצריך לדעת לפני קניית שולחן טניס 

כשתהיו מוכנים לקנות, עברו לקטגורית שולחן טניס וקבלו זוג מחבטים מתנה בעת הקנייה

(יש לציין בהערה: מבצע מחבטים)

מגוון גדול של שולחנות טניס איכותיים וממותגים,  לצד שולחנות טניס זולים מסין - גורמים לבלבול בעת הקניה. בנוסף, קבלת יעוץ בחנות ספורט המציגה מספר מותגים מצומצם אינו מהווה בהכרח הצעה לטובת הלקוח.

מצד שני, קניה און ליין  בחנות אינטרנטית המוכרת מחשבים, מכונות קפה, אייפונים ושאר ירקות אינה נשמעת כמו מקום מקצועי לקנות בו שולחן טניס.

אז מה עושים?

יגל liivng Well! היא החנות המובילה בשירות בישראל ומהווה מרכשת קניות לשולחנות טניס בישראל. קראו את המדיך המלא וצפו בסקירות וידאו השונות לשולחנות משחק טניס

בחירת שולחן פינג פונג / טניס שולחן

אז מה אתה באמת צריך כדי ליהנות ממשחק איכותי בחצר או במרפסת הבית?

(*מטעמי נוחות, נכתב המאמר בלשון זכר, אך מכוון לבני ובנות שני המינים)

בזמן זה או אחר, כנראה תחליטו לרכוש שולחן טניס שולחן משלכם, כדי שתוכלו סוף-סוף לשחק ולהתאמן בבית. להלן מספר עצות שהחלטנו לחלוק עמכם, כדי לסייע לכם בחיפוש שולחן הפינג פונג המושלם.

כל ההייפ הזה

ראשית, שכח מהטענות הלא-מציאותיות של היצרנים. כל עוד אינך שחקן ברמת לאומית, אין זה סביר שתזדקק לשולחן הטניס היקר בעיר - וגם אז, כדאי לך לחשוב פעמיים האם כדאי בשלב זה לשלם כל כך הרבה עבור שולחן טניס.

שחקן מתחיל?

אם זה השולחן הראשון שאתה רוכש עבור עצמך או המשפחה, בחר בדגמים הזולים המופיעים בראש דף קטגורית שולחנות הטניס (שימו לב אנו מציגים שולחנות טניס שיש במלאי בלבד ובסדר מחיר עולה) בדגם פשוט יחסית – שולחן עליו יוכלו החבר'ה להתאמן, ללמוד איך לשחק ולהגיע לרמה טובה באופן מספק. כעבור זמן, כאשר מישהו במשפחה מחליט לקחת ברצינות את ענייני טניס השולחן, ייתכן שיגיע הזמן להחליף את השולחן השחוק בדגם בסדר גודל בינוני שיוערך ויתוחזק כראוי.

שולחן קבוע או בעל יכולת התניידות קלה?

תחליט אם אתה הולך להציב את השולחן במקום קבוע, או שאתה הולך לקפלו ולהחזירו למחסן לעתים קרובות. אם האפשרות הראשונה היא התקפה לגביך, בוודאי תרצה דגם קל להתקנה, רצוי דגם מתקפל שיכול להיות מתוחזק על ידי אדם אחד, עם גלגלים גדולים ואיכותיים, שכן רב שולחנות הטניס בישראל כולים גלגלים. כדי לאפשר לך הזזה קלה, בלי הרבה רעש. לשולחנות הטובים יש גלגלים עם בלמים, בהם ניתן להשתמש כדי לבלום תנועה סיבובית של השולחן, תוך כדי משחק.

למעשה, יש המרחיקים לכת ואומרים שגם אם אתה מתכנן להותיר את שולחן הפינג-פונג שלך קבוע באותו מקום, עדיין יהיה חכם מצדך לקנות שולחן עם גלגלים: אתה אף פעם לא יודע מתי התוכניות שלך ישתנו. האיכות של שולחנות גלגלים שיוצרו על ידי STIGA, Joola, Butterfly, Vo2, Kettler וכו', הן ברמה הגבוהה ביותר.

עובי שולחן המשחק - ואיכות ניתור הכדור חזרה

ישנם שחקנים אשר יטענו כי רק שולחנות טניס שולחן בעובי 25 מ"מ הם שולחנות אמיתיים. אמנם נכון כי שולחנות אלו נותנים ניתור טוב לכדור, אך נמצא שההבדל מול שולחנות של 19 מ"מ הוא זניח וכי הביצועים של הסוג השני הם לא רעים בכלל, זאת בנוסף לחיסכון במחיר, כמובן. על כן, ההמלצה למתחילים תהיה לרכוש שולחן 19 מ"מ (או עבה ממנו, במידה שאתם מוצאים כזה במחיר משתלם), להתאמן עליו עד כדי שחיקה (של השולחן, לא של השחקן!), ורק כשיש תחושה שאפשר להמשיך הלאה – זה הזמן לעבור לשולחן טניס מתקדם יותר. שחקנים טובים נוטים לבחור את ה-25 מ"מ, כיוון שזהו עובי סטנדרטי למשחקי טורניר של פינג-פונג.

שדרוגים ופטנטים

  • חשוב להבין, שדרוג תגובת הכדור נעשה גם ע"י יישום "פטנטים" ייחודיים לחברות השונות לדוגמא הוספת שכבת עץ או אפילו ..משטח אלומיניום ייחודי המשדרגת לאין שיעור את איכות תגובת כדור שולחן הטניס. ראו תצלום כאן: 
  • דרך נוספת וזולה לשדרג את איכות המחק שלך הוא ע"י קניית מחבטים איכותיים יותר. לדוגמא מחבט איכותי של  Stiga כוכב אחד עשוי לשדרג את איכות המשחק ושווה ערך לקנית שולחן טניס יקר יותר.. 

רגלי השולחן

ודא שלשולחן הפינג-פונג הנרכש יש רגליים חזקות וטובות וגם תומכים תואמים - השולחן הרי הולך לספוג די הרבה מכות בשנים הקרובות, ואתה זקוק לשולחן איכותי שיעמוד בתלאות הדרך. עניין זה חשוב במיוחד אם יש לך ילדים, שכנראה יעניקו לשולחן יחס קצת נוקשה יותר מאשר מבוגר.

עוד תכונה נחמדה שכדאי לבדוק, היא האם השולחן כולל רגל הניתנת להגבהה, עבור משטחים שאינם ישרים. תוספת זו חשובה למקרים בהם שולחן הפינג-פונג אינו מונח על משטח ישר ועוזר לשמור על גובה השולחן כ-76 ס"מ מעל הרצפה.

קיפול השולחן ואחסנו

במהלך שנת 2012 ארע אסון באירפוה בו קטין מצא את מותו לאחר שניסה לפתוח שולחן טניס בכוחות עצמו. מאז תקני שולחנות הטניס שונו ומעתה השולחנות המשווקים באירופה (והמיובאים ברובם גם לישראל) קיפול השולחן נעשה שבסיס הגלגלים רחב - כלומר 2 הפלטות אינן נצמדות האחת לשניה, תופס יותר מקום אבל, כנראה, שמאריך חיים..

אז מה לעשות בסופו של דבר?

האם זה באמת משנה איזה מותג של שולחן פינג-פונג תרכוש? לעיתים שולחנות סיניים מספקים איכות טובה לעלותם. וניתן לקבל שדרוג גדול מאוד ע"י הוספת מחבטיים איכותיים כמו מחבטי טניס של סטיגה הנמכרים כאן אצלנו באתר מכוכב אחד ועד חמישה כוכבים. בתור התחלה, חפשו את העסקה הטובה ביותר על המחיר, מבלי לשכוח את התכונות שהוזכרו קודם. אבל! אם אתם רוכשים שולחן טניס למקום עבודה או מקום ציבורי אחר - כדי מאוד לרכוש שולחן בעל מבנה מכני איכותי - שמן הסתם מייקר אותו.

להסתכל על שולחן הטניס בגובה העיניים

הישמר משולחנות עם עיוותים. צוות יגל Living Well! ממליץ לרכוש שולחן טניס עם שירות התקנה של מומחים. לקוחות רבים שבצעו את ההתקנה באופן עצמאי, פגעו באיזון הפלטות. בכל מקרה, לאחר התקנתו יש לרדת לגובה השולחן ולסרוק אותו מסביב על מנת לוודא שהוא ישר ומקביל לקרקע לכל אורכו ורוחבו. כל כיפוף או עיקום יכול להשפיע על יכולת הניתר של הכדור. השולחן ניצב בד"כ על משטח שאינו ישר במאת האחוזים, על כן יש לכוון, מומלץ אפילו להשתמש בפלס.

רשת

לא מדובר כאן על רשת דייגים, אלא על הרשת המפרידה בין השחקנים. חשוב שתהיה איכותית ושלא תסכן ותפגע (ע"י שריטות, למשל) בשולחן שלא לצורך. כמו כן, ודא שהמלחציים הנמצאים בשימוש על ידי הרשת לא עלולים להתחפר פנימה, לתוך השטח או חלקה התחתון של הטבלה. וכמובן, אל תגררו את מלחצי הרשת כאשר מסירים את הרשת או מרכיבים אותה על השולחן.

שולחנות טניס ביתיים מגיעים בד"כ עם רשת הכלולה במחיר. שימו לב שולחנות טניס איכותיים ושמיועדים לשימוש במועדונים (כמו Stiga היקרים) אינם כוללים רשת.

לבסוף

התייעצו עם צוות האתר כדי לוודא שהגימור על השולחן חלק וישר, ללא כתמים או נקודות מחוספסות. קבלת שולחן טנס חדש הביתה? אתר כל קצה ואזור מחוספסים בחלק העליון ובצידי השולחן, שעלוליםלחבל בגופך, באם תחלוף בצמוד אליהם בזמן המשחק.

השתמש בסרגל על מנת לבדוק את גובה ניתור הכדור- וזכור שעל פי חוקי טניס השולחן, על הכדור לנתר לגובה של בערך 23 ס"מ מגובה של 30 ס"מ.

זכרו!

שולחן טניס אינו פריט זול - שמרו עליו! שולחן טניס המיועד לשימוש חוץ כדי לכסות להגנה מפני אבק, לחות וקרני השמש

 מצאתם מחיר זול יותר במקום אחר?   -  אל דאגה!

בכל מקרה תוכלו ליהנות מאספקה מהירה, התקנה ע"י טכנאים מומחים ומשירות ארוך טווח, פשוט התקשרו אלינו וננסה להשוות את המחיר. תמיד כדאי לקנות מהמומחים ולקבל שירות ברמה גבוהה יותר.

שאלה או בקשת מידע?

מומחי הכושר של יגל Living Well! ממתינים לך בצ'ט און ליין או בשיחת חינם

1-800-101-303

יגל living Well! מרכז הקניות, לחיים בריאים!