המדריך למתאמן באופני כושר

ייתכן ואתם שואלים את עצמכם, כיצד להינות מאופני כושר ולהשיג תוצאות? אנו מזמינים אתכם להמשיך לקרוא ולגלות!

יש מי שקונים אופני כושר מתוך הרבה מאוד כוונות טובות לעשות ספורט, אולם בפועל אינם משתמשים בהם. יש מי שמשתמשים בהם אולם אינם מקפידים על שימוש נכון באופני הכושר – כך שאינם מתקדמים או משפרים את הכושר הגופני שלהם ובמקרה הרע – הם עלולים להזיק לעצמם. אספנו בשבילכם כמה דגשים שחשוב להקפיד עליהם כאשר מבצעים אימון על אופני כושר.

עקביות

הדגש הראשון והחשוב ביותר כמו בכל פעילות גופנית הוא להקפיד להיות עקביים. כך למשל, עדיף שתקבעו יום אחד בשבוע שבו אתם מתאמנים ומקפידים להתאמן בו מאשר לצאת בהצהרות על אימון יומי שבפועל אינכם מקפידים עליו. העקביות עדיפה על פני אקראיות. 

הדרגתיות

כאשר אנחנו מתחילים להתאמן, יש לרבים מאיתנו נטייה למתוח את עצמנו אל קצה היכולת שלנו. אולם לעבור מרמת פעילות נמוכה לרמת פעילות גבוהה בלי שינוי הדרגתי יכולה להיות מזיקה לגוף. לכן, הקפידו לבנות תכנית אימונים שתתחיל רגוע ולאט לאט תביא אתכם אל גבול היכולת שלכם – ואף מעבר לו.  

תכנית מסודרת

כאמור, ישנם סוגים שונים של אימונים שאפשר לעשות. חשוב להתייעץ עם איש מקצוע שימליץ לכם על תכנית המתאימה למטרות שהצבתם לעצמכם. כך למשל, התכנית צריכה לאזן בין מאמץ אירובי למאמץ אנ-אירובי. ישנם אופני כושר עם משענת אשר מאפשרים לכם לבצע סוגים שונים של אימונים על אופני הכושר. כדאי לנצל את היתרונות שיש לאופני הכושר שלכם להציע עד תום. 
 

התאמת אופני הכושר למתאמן

לא פחות חשוב מכל הטיפים שהובאו לעיל הוא להתאים את האופניים לגובהו ולגופו של המתאמן. לאופני כושר שונים יש מאפיינים שונים שניתן לשנות בהתאם למתאמן: מגובה המושב ומיקום המשענת ועד לדרגת הקושי של הדוושות. חשוב לשים לב כי דרגות הקושי של הדוושות משמשות גם כדי ליצור תכניות אימון שונות. ישנם אופני כושר המציעים מחשב שמסייע לכם לדעת כמה מרחק עברתם, חיישנים למדידת קצב הלב, אמדן של קצב שריפת הקלוריות וכמות הקלוריות ששרפתם ועוד. 

בטיחות

הקפידו לקרוא את הוראות הבטיחות של האופניים כדי להבטיח שאתם משתמשים בהם באופן שלא יגרום לכם נזק.