המדריך המלא לקניית אופני כושר וספינינג ביתיים

אופני כושר הם מוצר להיט בכל חדר כושר בבית צפייה במדריך וידאו עשוי להביאך להצלחה בעת אימון עליהם.רבים מרוכשי אופני הכושר הביתיים נאלצו להתמודד מול מוכרן זריז המציג מספר מצומצם של אופני כושר בתצוגה או לחלופין מול נציגת ״מכירות״ - סטונדטית שתפקיה לקבל הזמנות באתר קניון מוביל בישראל. אנו מאמינים שבעידן החדש הידע מהווה כח. וידע הוא הצלחה ביישום קנייה מוצלחת של ציוד כושר לבית ולמכון הכושר. אז למה שלא נספק ללקוחתינו את הידע באופן ברור?

תזכורת קצרה לפני שמתחילים

סקירה קצרה אודות השרירים העקריים עליהם אנו עובדים בזמן אימון על אופני כושר. אזורים שונים אשר מושפעים בעת אימון על אופני כושר כוללים את הלב ואת שרירי הרגליים, ובמידה פחותה יותר, גם את שרירי הבטן ושרירי גב. כמובן, שישנם הבדלים קטנים יחסית בין אופני כושר רגילות לאופני כושר עם משענת או אופני כושר עם ידיות אחיזה בצדדים.

כמו כן, ישנם שינויים בין אופני כושר ״נמוכות״ או אופני כושר בעמידה - בהן זווית הרגליים שונה.  בגלל שאופני כושר הם במצב זקוף – מאונך, לא נעשה שימוש בזרועות או בשרירי גב עליון כדי לעזור לנווט ולאזן את האופניים. שני דגמי אופני הכושר – העומדים והשוכבים, יכולים לספק פעילות מצוינת אירובית בעצימות נמוכה, אשר תגדיל את כוח השריר וסיבולת הלב וכלי הדם.

לפדל כל הדרך אל הכושר - המדריך המלא - כיצד לרכוש אופני כושר?

מדריך המלא לבחירת אופני כושרהחלטת שהאימון הגופני שלך זקוק לתנופה רצינית קדימה, אבל מתחשק לך לעשות אותו בישיבה, ואפילו רצוי מול הטלוויזיה בסלון? אז, כן, רכישת אופני כושר בייתים, היא הפתרון המושלם עבורך.

מה יותר פשוט מלסובב את הפדלים בקצב הרצוי, להזיז את הרגליים (אבל להישאר במקום) ותוך כדי תנועה, אפילו לקרוא עיתון? בדיוק בגלל זה כל מי שמעוניין לאמן את שרירי הרגליים, הלב והריאות בצורה יעילה וללא הפעלת לחץ על המפרקים – כדאי שיצטייד באופני כושר.

כל מה שחשוב לדעת לפני שמדוושים:

בשוק הישראלי מסתובבים סוגים רבים של אופני כושר וספינינג ברמות עלות שונות, המשווקים על-ידי כ- 4-5 יבואנים מובילים. לכל סוג צורה ואופן פעולה משלו.

בדרך כלל, לא מומלץ לרכוש אופני כושר יד שנייה בשל מורכבות מכאנית ומכלולים חשמליים המאבדים מאיכותם עם הזמן. במיוחד כשעם תוספת תשלום זעומה באופן יחסי, יהיו לך אופני כושר ביתיים חדשים ואיכותיים.

לא צריך לרכב כל הדרך אל הבנק

אפשר למצוא אופני כושר וספינינג מ'הניילון' במגוון מחירים ובכל הסוגים, החל מאופני כושר ZIP ואופני כושר OPTIMA במחירים הנמוכים יותר, ועד אופני כושר Kettler ארגומטריים עם משענת ומחשב לאימון מתקדם, יוקרתיים ומעוצבים, תוצרת גרמניה. רוצים לחסוך? אל תקנה אופני ספינינג!

אופני ספינינג ראויות עולות כ 2,500 ש״ח ומעלה. אם משקל גופך 70 ק״ג ואתה מתאמן מתחיל , תוכל להתפשר על איכותם.

 כדי להקל עליך לעשות את הבחירה המתאימה ביותר, ריכזנו את כל המאפיינים והשיקולים שחשוב לקחת לתשומת הלב, הרגליים והגב שלך.

 1. סוגי אופני הכושר השונים
 2. צורות ההתנגדות
 3. מנגנוני המשוב
 4. התאמת הגודל

סוגי אופני כושר: כל אחד והרכיבה ה'צורנית' שלו

 • אופני כושר בישיבה - אופני ישיבה הם אופני הכושר מהסוג המבוקש ביותר שנראים ממש כמו אופניים 'רגילים'. עליהם חשוב לדעת ש:
  • הם מאפשרים אימון טוב לפלג הגוף התחתון, ללב ולכלי הדם.
  • פשוט מושלמים לחללים מוגבלים וקטנים.
 • אופני כושר עם משענת, בשכיבה או בחצי שכיבה בעלי מושב דמוי כיסא (יותר קל ממה שזה נשמע) על הסוג הזה של אופני הכושר כדאי לך לדעת ש:
  • אופני כושר וספינינג עם משענת או אופני כושר בשכיבה או חצי שכיבה נחשבים לנוחים יותר מאופני ישיבה ומספקים תמיכה טובה יותר לגב.
  • הם גורמים לזרימת דם טובה יותר.
  • המושב הייחודי דמוי הכיסא מבטיח שאימון תוך כדי ישיבה יהיה יציב ויאפשר חלוקת עומסים רחבה.
  • לא עושים הנחות לרוכבים שמפדלים בעמידה ומונעים מהם (לא ממך) 'לרמות' בפעולת הפידול.

אז אופני כושר רגילים או אופני כושר עם משענת?

תחילה יש להחליט האם תרצה אופני כושר רגילות או כאלו עם משענת גב? 

אופני כושר עם משענת גב, מאובזרים גם במושב רחב ונוח יותר, כמו כן, פדל הדיווש ממוקם בקדמת המכשיר. יתרונם הבולט הוא בתמיכתם בגב התחתון, דבר המביא להפחתת הלחץ על הברכיים , הקרסוליים והמפרקים. כמו כן, כניסה ויציאה מאופני כושר מסוג זה.. קלה יותר ומהווה יתרון בולט בטווח הגילאים המתקדמים.

אופני כושר ללא משענת, מדמים רכיבה על אופניים רגילים. הדוושה ממוקמת אנכית למושב, המושב צר יותר, ומאפשר תנועה חופשית יותר, לכן האימון עליהם יהיה בעצימות (צ׳ בחיריק) גבוהה יותר ויידרש מאמץ גדול יותר לייצוב הגוף, במיוחד בקרב שרירי הגב התחתון והבטן.

התאכלס

 1. טרם הגעת לגיל 50? ואינך סובל ממשקל יתר? נמליץ על אופני כושר ללא משענת גב.
 2. גיל מתקדם? משקל יתר קיצוני? לאחר פציעה חס וחלילה? או סובל מאי יציבות? נמליץ על אופני כושר עם משענת

אופני כושר וספינינג בעלי פעולה כפולה

אופני כושר שיגרמו לך לשבת זקוף ולהחזיק מוטות אחיזה מתנועעים לידיים.

מה חשוב לדעת עליהם? שאלה טובה...

 • אופני כושר פעולה כפולה מאפשרים הפעלה ושימוש בו זמני של הידיים והרגליים ובכך מעצימים את הפעילות האירובית הכוללת שלך.
 • הגוף שלך אף פעם לא ישתעמם, מאחר והם מגבירים את השימוש והאימון של פלג הגוף העליון. 

 התנגדות: אנחנו בעד!

האימון עצמו נעשה בזכות ההתנגדות שמשיגים, כשמדוושים על אופני הכושר. קיימים ארבעה סוגים של התנגדות באופני כושר:

 1. התנגדות מגנטית ללא חיכוך - מרבית אופני הכושר בישראל הם בעלי התנגדות מגנטית. מדובר בסוג המתוחכם ביותר של התנגדות, המאפשר שימוש במספר רמות של התעמלות.
 2. התנגדות במתח ישיר - יותר קשה ממתח בזוגיות. סוג התנגדות זה מאפשר לך להתאים את רמת הקושי של ההתנגדות באופניים.
 3. התנגדות עם גלגלי תנופה - גלגלים אלה מאפשרים תנועה דומה לזו של פידול באופניים רגילים.
 4. התנגדות לחץ אוויר - התנגדות המושגת על-ידי פידול נגד הרוח, כלומר נגד האוויר המגיע ממאוורר שבנוי באופני הכושר והספינינג.
 5. מנגנונים בעלי משוב: איך היית? הפידבקים מחכים לך בסיבוב

ההבדל בין חשמלי למגנטי

לאופני כושר חשמליים שלושה יתרונות עיקריים בהשוואה למגנטיים:
 • שינוי עצימות האימון באופן חשמלי
 • אימון עפ״י תוכניות ממוחשבות המוגדרת מראש במחשב 
 • וגם.. אימון בדופק מטרה משתנה עפ״י דופק המתאמן בזמן אמת 

בשל אפשרות שינוי דרגות הקושי, באופן חשמלי, תוך כדי אימון - מתקבלת עבודה נוחה, שקטה וחלקה. והכי חשוב, באופני כושר חשמליים יש עניין ואתגר גדול יותר בזמן האימון, הן בשל מעקב אחר הנתונים על גבי הצג המתקדם והן בשל האימון בדופק מטרה.

מאפיינים משותפים

 

הנאה ועניין באימון מגבירים את המוטיבציה להתאמן. ככל שתמצא עניין גדול יותר באימון, כך תיפגש עם אופני הכושר שלך בתדירות גבוהה יותר ולאורך זמן. 
צג מידע דיגטאלי מתוחכם, העוקב אחר הנתונים, יגביר את שביעות רצונך מהאימון.

 

רוב אופני הכושר מספקים מידע חיוני אודות המהירות, המרחק שנצבר ומשך הזמן שעבר אבל אופני הכושר והספינינג המתקדמים יותר מאפשרים לך לקבל פריטי מידע נוספים, כמו:

 • כמות הקלוריות או השומן שנשרפו
 • השלב הנוכחי בתוכנית האימון
 • סוג תכנית ורמת התנגדות
 • מידת לחץ דם, מהירות דופק ורמת קושי
 • RPM (מהירות דיווש), WATTS (אחוז שיפוע), METS (כמות האנרגיה), מרחק, מספר דקות לק"מ ומכסת משקל.
 • והכי חשוב.. עוד כמה זמן נותר לסוף :-)

 

מדידת דופק

רוב אופני הכושר כוללים חיישני דופק מובנים בידיות. מבדיקות מדוקדקת שלנו, אנו מסיקים, שתוצאות המדידה נעשות מדויקות רק לאחר אחיזה חזקה ולאורך זמן של משטחי המגע.  לכן, למתאמן המתקדם, נמליץ על אופני כושר אשר ״יודעים ״ לתקשר עם חגורת דופק או חיישן דופק בתנוך האוזן.

 

ולמתאמנים מתקדמים...ארמסטרונג, מלפנייך!

מודלים מתוחכמים יותר של אופני כושר מאפשרים לל לתכנת מראש את רמת האימון ולשמור אותה בזיכרון. מדובר באופני כושר יוקרתיים יותר, דוגמת אופני כושר Kettler הדורשים חיבור לחשמל.

גודל מומלץ: בגדול זה קטן עלייך

חשוב מאד להתאים את גודל אופני הכושר והספינינג לגודלו האישי של הרוכב, החל ממגוון אופני כושר לילדים ועד למבוגרים, במידות גוף שונות. רוב אופני הכושר ניתנים להתאמה כמעט לכל הגדלים. ככל שמשקל גופך גבוה יותר, כך כדאי לבחור באופני כושר בעלי מבנה מכאני חזק יותר ואשר מסוגלים לשאת משקל גדול יותר. אם גובהך מעל מטר ותשעים (1.90מ׳) כדאי לבחור אופני כושר עם מושב מתכוונן אופקית וגם אנכית.

ומה לגבי אופני ספינינג?

גם כאן יש כמה וכמה סעיפים ספציפיים שכדאי לבחון וגם כאן הכנו עברוכם רשימה של הסעיפים בצורה פשוטה וברורה (פשוט להדפיס לבחור אופניים).

 1. מבנה הגוף שלך ומה דרוש מהאופניים.
 2. כיוונות מושב האופניים.
 3. גלגל התנופה.

מבנה הגוף שלך ומה דרוש מהאופניים

כל מכשירי הכושר עומדים תחת עומס המתאמןף הרי זה כל הנקודה. ציוד בכושר מתנגד לך ואתה מפתח שריר וסיבולת לב ריאה בהתאם להתנגדות. אבל אופני ספינינג עומדים תחת עומסים כבדים והשימוש בהם נעשה לאורך זמן יחסית ארוך (40 דקות בכל פעם לפחות. כן?) לכן, אופני ספינינג איכותיות יציעו לך שלדת ברזל מגולוונת איכותית וחזקה. במקביל, אופני ספינינג ראויות לנאמנותך במידה והמושב יהיה איכותי ומרופד. אחרת אתה יודע איפה זה כואב  גם בכיס וגם ב…

כיוונון מושב האופניים

כל אופני הספינינג מציעים פונקציה בסיסית של כיוון גובה המושב. אבל מה קורה עם כיוון אופקי, כלומר פונקציית קירוב או הרחקה מהכידון? בדוק נקודה זו במיוחד עם גובהך מעל 185 ס״מ או 160 ומטה.

גלגל תנופה

כבר הזכרנו את הכח המתנגד, באופני ספינינג ישנו גם כח אנרטי הוא הכוח ה״ממשיך״ את התנופה ומאפשר לנו לעבוד חזק יותר בחר בגלגל תנופה המתאים לרמת הכושר שלך, כוח שריר ולמשקל גופך. גלגל התנופה הוא הרכיב הכבד ביותר באופני הכושר תפקידו לספק כח מתנגד לתנועה שלך, ובמקביל לספק כח אנרטי (א׳ בצירה) במהלך האימון. ככל שרמת הכושר שלך גבוהה יותר, כך כדאי לבחור באופני כושר בעלי גלגל תנופה כבד יותר. אחרת, עצימות האימון תהיה נמוכה ובלתי מספקת.

איכות ומחיר של אופני הכושר הבאות שלך

אופני כושר סיניים, הנושאים תווית מותג שאינה מוכרת - לעולם יהיו זולים יותר, השאלה כמה זמן יעבור עד לשמיעת החריקות... גם כאן תקף המשפט הידוע : "זול עולה ביוקר". אופני כושר בעלי מותג ידוע אשר תוכננו בארה"ב או בגרמניה ומיוצרים בסין או אופני כושר המיוצרים באירופה או בארה"ב לעולם יהיו יקרים יותר.

נציגי יגל LIivng Well! ישמחו לספק לך את המידע המדויק על כל מותג, מקום יצורו ומידע חשוב מתוך הכרותינו העמוקה מול כל אופני הכושר המייבאים לישראל.

אופני כושר מומלצים: מילה שלנו!

סיימנו. עכשיו יש לך את רוב המידע שיעזור לך לקנות את אופני הכושר והספינינג שיעזרו לך להתאמן לקראת הטור דה פרנס הבא.

למקומות, היכון .... רגע לפני ההזנקה!

עבור לקטגורית ״אופני כושר״

בחר בסוג אופני הכושר - עם משענת או רגילים
כעת תוכל לסנן עפ״י סוג ההתנגדות: "מגנטי" או "חשמלי"
ואפילו עפ״י משקל גלגל תנופה .

תוכל גם להיעזר במאפיין המותג והמחיר כדי לצמצם את החיפוש עוד יותר.

שאלה או בקשת מידע? 
מומחי הכושר של יגל Living Well! ממתינים לך 
בצ'ט און ליין או בטלפון 03-501-399