אנחנו עומדים לנפץ פה מיתוסים!

רבים מחזיקים בדיעה שפעילות אירובית היא הטובה ביותר כדי להשיג שריפת שומנים מהירה וירידה מואצת במשקל. אז הנה תשע סיבות ויתרונות לאימון במשקולות

נוח לביצוע בזמן פעולות יומיומיות

מסת השריר נקבעת במידה רבה ע"י חילוף החומרים בזמן מנוחה, ככל שיש לך יותר שרירים, הגוף שלך צורך יותר אנרגיה. גם בזמן שאתם יושבות וקוראות את המאמר הזה, אתן שורפות קלוריות. אך אם הייתן קוראות את המאמר בזמן הרמת משקולות הייתן שורפות הרבה יותר קלוריות.

הגדלת הביטחון העצמי

הרמת משקולות מגדילה את הביטחון העצמי שלך בכך שהיא יוצרת בפניך אתגר הקשור בקצב הרמת המשקולות ובמהירות ביצוע התרגילים.

גמישות

חוקרים מאוניברסיטת צפון דקוטה בארה"ב גילו שהרמת משקולות בשילוב מתיחות סטטיות תורמים לגמישות הגוף. מילת המפתח פה היא "טווח מלא", כלומר אם אינך יכולה לבצע את הרמת המשקולות לאורך הטווח הדרוש מומלץ להוריד משקל. לאחר זמן מה תאריכי את גמישות השריר ותוכלי לעלות משקל בחזרה.

חיזוק העצמות

הרמת משקולות לא רק מאמנת את השרירים שלך, אלא גם מחזקת את העצמות שלך. בעת ביצוע פעולת ״סלסול״ ופיתול הזרוע (curl), למשל, השרירים נעזרים בעצמות הזרוע שלך והתאים בעצמות אלו מגיבים ע"י יצירת תאים חדשים. כך העצמות מתחזקות ומשיגות צפפות טובה יותר.

עלייה מדודה במסת שריר

לאימוני הרמת משקולות מוניטין שלילי, שכן רבים חושבים שמטרתו לגדול במסת שריר. אך הדבר אינו נכון. אימוני הרמת משקולות שורפים שומן וקלוריות ובמקביל מעלים במסת השריר אך לא במידה רבה במיוחד, שכן לנשים פוטנציאל נמוך יותר מאשר לגברים. כך תוכלו להשיג תוצאה איכותית בלי לדאוג שתהפכי לשרירית מדי.

אי-פגיעה במסת השריר

בעוד שפעילות אירובית שורפת גם שריר, אימוני הרמת משקולות שורפים אך ורק שומן ולא פוגעים במסת השריר.

שיכוך כאבי הפרקים

אימון כוח נכון בדגש על ביצוע סקוואטים הוא הפתרון לכאבי פרקים. הסיבה לכך פשוטה: שרירים חזקים יותר עוזרים למפרקים שלך להיפצע ולהתאמץ פחות, וכך לא תצטרך לדאוג לגבי הברכיים שלך כשתרוץ בפעם הבאה בהליכון או בפארק.

אימון אירובי יעיל ואיכותי יותר

הרמת משקולות תורמת לשרירים חזקים יותר שתורמים לביצועים טובים יותר. כך הידיים והרגליים שלך יהיו יותר חזקים ותוכלי לתמוך יותר במשקל הגוף שלך בזמן אימון אירובי דוגמת ריצה. בנוסף, אימוני הרמת משקולות מגדילים את המספר והגודל של סיבי שריר וכך תוכלי לשרוף יותר קלוריות במהלך האימון האירובי.

לב בריא יותר

מחקר שפורסם בארה"ב גילה שמתאמנים שביצעו פעילות גופנית בעצימות בינוניות הורידו את לחץ הדם שלהם ב -20 אחוזים. הרמת משקולות עוזרת לסיבולת לב-ריאה ועשוי לגרום לכם להפסיק לצרוך את הכדורים ללחץ דם.

השתכנעת?

כאן תוכלי למצוא אביזירם שונים המוזכרים במאמר ולהתחיל לרזות כבר ממחר (3-4 ימים עם הגעת המשלוח אלייך הביתה)

משקולות

ספת משקולות

אליפטיקל

אופני כושר

- מסלולי ריצה

בהצלחה!