שורפי שומנים ממותגים שונים

באילו נסיבות כדאי להשתמש בשורפי שומן

שורפי השומן יכולים להיות די שונים ומגוונים, ולכל אחד יש השפעה אחרת על הגוף ועל המערכות בו.
עם זאת, לכולם יש מכנה משותף אחד – הם אינם גלולות קסם, ואף אחד מהם לא יגרום להרזיה רק מנטילה קבועה וישיבה רצופה על הספה.
הדרך להורדת אחוזי השומן ולשריפה שלהם מתחילה עם אימונים תדירים ועם תזונה נכונה, ושורפי השומן נועדו לחפות על אלו, לעזור להם ולזרז אותם.
לפיכך, הצריכה של שורפי שומן צריכה להיעשות תמיד בליווי של תוכנית אימונים ולא לבדה.

סוגי שורפי השומן

ישנם חומרים רבים אשר נחשבים לשורפי שומן, אך הם נבדלים זה מזה באופן בו הם פועלים על הגוף.
 
עם סקירה של הסוגים השונים ניתן להכיר באופן עמוק את ההבדלים שבהשפעות שלהם, וכך לדעת באופן מדויק איזה מהם יתרום באופן הכי טוב לתהליך האישי שאנו עוברים.
ניתן לפלג את שורפי השומן לשלושה מינים עיקריים, כאשר יש לציין, שכל אחד מהם גם הוא עשוי להתחלק לסוגים שונים:

חומרים ממריצים

הסוג הראשון והנפוץ ביותר הוא החומרים הממריצים, ובראשם ידוע הקפאין.
החומרים הממריצים עובדים על המערכות הגופניות משתי בחינות – ראשית, הם גורמים לעירנות אשר מאפשרת לנו לבצע אימון אינטנסיבי יותר, שיש בו יותר שריפת שומן, וכך מביאים באופן עקיף לתוצאה, ושנית, הם מזרזים את חילוף החומרים, וכך יש בהם לעזור ולשרוף שומן באופן יעיל יותר.
עם זאת, חשוב לציין שזירוז חילוף החומרים כשלעצמו אינו מספיק, ויש להביא ראשית לחילוף חומרים נכון.
במילים אחרות, העובדה שהתהליך של שריפת השומן, לדוגמא, יהיה מהיר יותר, לא יעזור אם לא נבצע פעילות ספורטיבית שתגרום לשריפת שומן מלכתחילה.

מדכאי תיאבון

מדכאי תיאבון עושים בדיוק את מה שרומז שמם, הם מדכאים את תחושת התיאבון שלנו, או לחילופין, מגבירים את תחושת השובע.
זן זה של שורפי שומן מתחלק גם הוא לאינספור סוגים, מכיוון שניתן לייצר את האפקט המדובר באמצעות שלל אסטרטגיות, החל מסיפוק חומרים טבעיים אשר דורשים עיכול אינטנסיבי יותר – כמו סיבים תזונתיים – וכך מגבירים את תחושת השובע, ועד לכימיקלים אשר מבקשים להשפיע באופן ישיר יותר על ההורמונים המופרשים בגוף ואחראיים על תחושות התיאבון והשובע.
עם זאת יש לציין, שבין אם מדובר בתוספים שנחשבים לטבעיים ובין אם מדובר בתוספים שאינם טבעיים, תמיד מומלץ להתייעץ עם רופא לפני תחילת הצריכה, ואף עם תזונאי.
באופן זה, אפשר להכיר באופן עמוק יותר ורלוונטי יותר למבנה הגוף שלנו על התופעות הלוואי שעשויות להיגרם מנטילת שורפי שומן שכאלה, וכן לדעת כיצד להביא לאיזון נכון של הצריכה הקלורית שלנו ולא להביא אותנו למצב של צריכה נמוכה מידי.

חסמים ומווסתים

הקטגוריה הגדולה ביותר היא ככל הנראה הקטגוריה של החסמים והמווסתים השונים.
מטרתם של חומרים אלה היא לחסום את הכניסה של חומרים שונים למערכות הגוף או לווסת אותה, והם נבדלים זה מזה בחומרים עליהם הם משפיעים.
בין שורפי השומן הללו ניתן למצוא חוסמי פחמימות, חוסמי שומנים ומווסתים של הורמונים שונים.
עם זאת, גם במקרה זה יש לזכור שהגוף נוטה לעבוד כיחידה אורגנית והרמונית, ולהשפעה על תהליך במערכת אחת יש פעמים רבות תגובת שרשרת אשר משפיעה על מערכות אחרות.
כדי לא לייצר לנו נזק במערכת כלשהי בעוד אנו מנסים לסייע למערכת אחרת, מומלץ להתייעץ עם הרופא שלנו בטרם תחילת הצריכה כדי להכיר באופן מקיף את כל ההשפעות שיש על שורף השומן הנבחר על הגוף באופן כללי, ועל הגוף שלנו – תוך התייחסות להיסטוריה הרפואית הפרטנית שלנו – באופן פרטי.

היזהרו מחומרים מסוכנים

בקבוקון רעללפני תחילת הצריכה, מומלץ להכיר את החומרים הפועלים במוצר שאנו מבקשים לצרוך כדי לדעת בדיוק מהי ההשפעה שלהם ומה מידת היעילות שלהם.
ישנם בשוק חומרים רבים שיש להם השפעה מזערית בלבד או שהם חסרי השפעה כלל, והם קנו את שמם כשורפי שומן רק מתוך יחסי ציבור נכונים, מכוונים או לא מכוונים.
עם זאת, האפשרות למצוא את עצמנו רוכשים מוצר לא יעיל אינה האפשרות הגרועה ביותר, ולמרבה הצער עוד מסתובבים בשוק מוצרים הנחשבים למסוכנים ועשויים לפגוע באופן רחב בגוף.
לפיכך, יש לחקור היטב את החומרים הפעילים במוצר ולוודא הם לא יסבו נזק לגוף.
רק כדוגמא, ניתן למנות שני מוצרים אשר נפוצו כשורפי שומן יעילים אך הוכחו כלא יעילים, או אף כמזיקים לבריאות:

ל-קרניטין: מחקרים אינם מוצאים שינוי חיובי

ל-קרניטין היא חומצת אמינו אשר מצויה בגוף באופן טבעי, ומטרתה היא הכנסת חומצות שומן אל המיטוכונדריה שבתא כדי לייצר מהן אנרגיה.
לפיכך, לא פלא שהוספה מלאכותית של ל-קרניטין באמצעות שורפי שומן החלה להתפרסם כפתרון להגברת הכנסה של שומן מהדם אל השריר למטרות אנרגיה.
אך בעוד שהמוצר החל להימכר, מחקרים ביררו ומצאו שכאשר הוא נצרך על ידי אנשים בריאים, לא נראה כל שינוי בריכוז של חומצות האמינו במעטפת המיטוכונדריה.
במילים אחרות, הכנסה מלאכותית של ל-קרניטין אינה מועילה לגוף ואינה עוזרת לשרוף שומן.

אפדרין: אסור לשימוש בישראל

בסקירת אופן הפעילות של האפדרין, אכן נראה שהוא היה עשוי להיות מועיל כשורף שומן.
מדובר בחומר ממריץ שמגביר את ניצול מאגרי השומן כמקור אנרגיה.
אך המוצר נאסר לשימוש על ידי ה-FDA וכך גם על ידי מדינות רבות מחוץ לארצות הברית וישראל ביניהן.
זאת מכיוון שמחקרים שבוצעו על המוצר מצאו כי יש לו שלל תופעות לוואי כמו העלאת לחץ הדם, הפחתת ריכוז האשלגן בדם ועוד, שלכולן עשויות להיות השפעות קטלניות על מערכת הלב וכלי הדם.
 
בנוסף לאלה, נמצא קשר בין אפדרין לבין סימפטומים פסיכיאטרים ושיבושים במערכת העצבים.

שמרו ועקבו על אורח חיים בריא

יש לזכור שבכל הנוגע לטיפוח הגוף ושמירה על הבריאות שלו, אין פתרונות קסם וגם שורפי השומן צריכים לבוא בשילוב עם תזונה נכונה ואימונים תדירים.
כאשר מבצעים את כל אלו, ניתן להגיע לתוצאות מעולות שישתקפו גם במראה של הגוף וגם במדדים הבריאותיים.
כדי לעקוב באופן נכון ויעיל אחרי ההתקדמות שלנו, ניתן לרכוש מודדי שומן מתקדמים וליהנות ממדידת אחוז שומן תקינה באמצעות המדריך המפורט למדידת שומן מדויקת.
כך יהיה אפשר לשמור על תכנית עקבית ונכונה אשר תביא לתוצאות הטובות ביותר עבור הגוף שלנו.