כולם יודעים שלארוחת הבוקר חשיבות מיוחדת, כאן ננסה להראות יתרונות וטיפים ליישום כבר ממחר, בבוקר..

מסתבר שגם מודעות גבוה לאימון כושר, אינה ערובה למודעות בנושא התזונה. גם אם יש לך בבית  ציוד כושר מקצועי, אופני כושר , אליפטיקל, ו מסלול ריצה 
עדיין ישנה חשיבות גבוה מאוד לנושא ארוחת הבוקר, הנה כמה נקודות שכדאי לדעת:

אני לא איש של בוקר

סיבות רבות גורמות לנו לוותר על ארוחת הבוקר - ״אין חשק לאכול על הבוקר״״זה עושה לי כבדות על הבוקר..״ ועוד ועוד. חלקינו מנסים להגביל את כמות הקלוריות הנצרכת,אחרים מעלים טענות הקשורות בזמן, ואחרים טוענים, ובצדק, שהרבה יותר פשוט לתפוס כוס קפה ולקבל יתרון על שעות עומס מאשר לשבת ולאכול ארוחה מלאה. אבל הנה המציאות, שימו לב : אכילת ארוחת בוקר בכל בוקר תקבע כיצד אתה נראה, כיצד תתנהג וכיצד תרגיש לאורך כל היום !. ארוחת בוקר עבור אלהמאיתנו החוששים ממתקפת קלוריות מוקדמת, יש לנו חדשות עבורכם: היו סמוכים ובטוחים שארוחת בוקר אינה חייבת להכיל סופגניות ומגדלי פנקייק עטופיםברוטב שוקולד ומייפל. ארוחת בוקר היא מה שאתה קובע שהיא תכיל - כל עוד אתה מזין עצמך במזון מזין הדרוש לך באמת. לפני כן, נעלה ארבע סיבות שבגינן כדאי לך לשקול ולהפוך ל״חיית בוקר״ : 

 

לדכא את הרעב שלך

האכילה מוקדמת מסייעת להשאיר אותך מלא במהלך היום. מחקרים מוכחים שאלה אשר רגילים ב ארוחת בוקר נוטים לאבד

יותר משקל מאשר אלא הנוטים לדלג עליה. ואשר נאלצים לפצות עליה מאוחר יותר

 

להגביר את האימונים והאפקטיביות 

ארוחות בוקר מספקת את האנרגיה הדרושה כדי להגביר את האפקטיביות האימונים שלך ומאפשרת לך לשרוף יותר קלוריות. במקום לרוץ 20 דקות, תוכל לרוץ חצי שעה נוספת, ובמקום 60 שכיבות סמיכה, אתה עשוי להיות מלא באנרגיה ל 100 שכיבות סמיכה! • כוח באמצעות חלבון

 

חלבון - מקור הכח שלך

מחקרים מראים כי הוספת חלבון לארוחת הבוקר שלכם (כגון מהביצים או קינואה) יכולה לעזור לך להרגיש מלא, לשפר את תפקוד המוח ולשמור על הגוף שלך חזק.

 

שיפור הזיכרון ופעולות קוגניטיביות 

מחקר חדש יחסית (2011) גילה כי ארוחת בוקר יכולה אפילולשפר את הזיכרון לטווח קצר. תחשוב כמה זה עשוי לשפר את החיים בעבודה, בחדר הכושר ובבית!

 

טיפ לסיום

אז מה כדאי לאכול ? בבוקר, כדי לצרוך חלבונים וסיבים וקצת פחות פחמימות. נסה שיבולת שועל עם פירות, יוגורט יווני עם פירות, או פירות עצמאיים כגון בננות, אשכוליות, אוכמניות, תות שדה, או אבטיח. פחמימות וסיבים תזונתיים יכולים לבוא מדגנים מלאים או דגני סובין, פשתן טחון או לחם מחיטה מלאה. ואל תשכחו את היתרונות הרבים הטמונים בביצה, בביצה שיעור גדול של חלבונים וויטמינים. לא לשכוח לשתות: מיץ תפוזים, מים, תה או קפה (כל עוד זה לא עמוס בשמנת וסוכר) מומלצים להזנת הגוף בנוזלים. קח את הזמן כדי לאכול טוב מוקדם, ותוכל לקצור את היתרונות לשארית היום. אכילה שמחה!