אימון ביתי על מכשירי קרוס טריינר

מתחשק לכם כבר להיכנס לכושר? לא אחדש לכם דבר כך שאספר לכם כי פעילות גופנית אירובית סדירה של חצי שעה, שלוש עד ארבע פעמים בשבוע יכולה למנוע מכם שלל מחלות כגון : לב- ריאה, סוכרת השמנה ואפילו לעזור במלחמה נגד אוסטאופרוזיס (בריחת סידן). אחד המכשירים המומלצים ביותר לפיתוח כושר עם כל המעלות של האימון אירובי הוא הקרוס טריינר. זהו מכשיר מאוד מתקדם הנמצא במרבית חדרי הכושר ונראה כאילו הולכים או רצים עליו תוך כדי עמידה. האימון על הקרוס טריינר מאופיין בכך שהוא מפעיל את קבוצות השרירים הגדולות כנגד משקל גופינו בדיוק כמו בזמן ריצה או הליכה. מבין שלושת הפעילויות, ההליכה נחשבת לפעילות הקלה ביותר ואילו הריצה והקרוס טריינר נחשבת לפעילות מתקדמת יותר. לכן, האימון על הקרוס טריינר מתבצע בדרגות קושי גבוההות יותר ונחשב כאימון מאתגר ומהנה. קבלו 4 טיפים מקצועיים שיאפשרו לכם להפיק את המקסימום מחצי שעה של אימון קרוס טרינינג.
 
  1. הוצאת אנרגיה רבה בזמן אימון קצר: הסיבה לכך היא שבמכשיר הקרוס טריינר משולבות ידיות נעות המעודדות שילוב של אימון פלג גוף עליון (ידיים וגב) יחד עם אימון פלג גוף תחתון (ישבן, אגן, רגליים) ולכן, האימון המשולב מאפשר בזמן נתון להשתמש ביותר קבוצות שרירים ובכך להוציא יותר אנרגיה (קלוריות) בפרק זמן קצר יותר מאשר בהליכה או ריצה. האימון מאמץ, גורם להזעה ומומלץ מאוד למי שמעוניין לרדת במשקל ולשרוף הרבה קלוריות בזמן קצר.
  2. האימון מגוון, מאתגר ומשמר מוטיבציה: ניתן לנצל מגוון רחב של תוכניות הקיימות במכשיר עצמו ועד להוספת דרגות קושי שהמאמן האישי שלכם או אתם מחליטים עליהן. לדוגמא: ניתן להתאמן לפי דופק מטרה עם מד דופק, ניתן לפדל במכשיר עם הרגליים קדימה או אחורה ,מה שיעודד את שרירי הגוף לפעול באופן שונה וישמור על מאמץ ואתגר. ניתן לעזוב את הידיות בזמן האימון. כך תעזרו ותשענו פחות על המכשיר עצמו ותוכלו לפתח יותר שיווי משקל. ניתן לשחק עם קצב הפסיעות, השיפוע ואף לכפוף מעט יותר את הברכיים ובכך להעלות עומס על שריר הארבע ראשי.
  3. האימון על הקרוס טריינר משחרר לחצים ללא סכנת פציעה: האימון האירובי נעשה בדרך כלל בדרגת קושי גבוהה ובזמן המאמץ משתחררים חומרים כימיים מהמוח הנקראים אנדורפינים. חומרים אלו מסייעים בשיפור כאבים שונים והעלאת מצב הרוח. אימון אירובי מומלץ ביותר למי שמנהל אורח חיים תובעני ומרגיש מתוח ולחוץ וסובל מבעיות גב ומפרקים כתוצאה מישיבה ממושכת על כסא במשרד או מול מחשבו לכן לא יכול ללכת או לרוץ. אימון של חצי שעה על הקרוסטריינר יעשה את ההבדל, ישחרר מלחצים, ישפר מצב רוח ויקל מאוד על כאבי הגב המציקים. 
  4. מתאים לספורטאים הסובלים מבעיות אורטופדיות: בזמן ריצה על הליכון חשמלי או בפארק, עצם החיכוך הממושך בנקודות מסוימות וקבועות בזמן המגע של כפות הרגליים ברצפה מגביר את הסיכוי לפציעות ופגיעות אורטופדיות. האימון בקרוס טריינר מאפשר להעלות דופק, להגביר מהירות הפסיעות ,להזיע ולהתאמץ בלי החיכוך והעומס שנוצרים על מפרקי הגוף בזמן ריצה.זהו יתרון חשוב המאפשר אימון מתקדם ללא חשש מפציעות אורטופדיות.למי שסובל מפציעות ספורט של ברכיים או קרסול. מומלץ להתאמן על הקרוס במקום מסלול ריצה חשמלי או לשלב אותו בנוסף בתוכנית אימונים קיימת.

לסיכום

האימון בקרוס טריינר הוא אימון אירובי מתקדם המעודד תיאום מלא בין חלקי הגוף השונים ותורם לתפקוד מאוזן בחיי היום יום, מפחית לחץ ,משפר את הבריאות,יוצר אנרגיה בריאה בגוף, מאתגר את הנפש ומרומם את הרוח. תרגול נכון מסייע לדם להגיע לכל סיב ושריר בגופינו ומקל על בעיות אורטופדיות. האימון האירובי מעודד נשימה נכונה המפחיתה את מאמץ הלב ,מזרים חמצן לשרירים ומחיה את מחזור הדם ומפתח את הריאות. 
 
אימון מהנה!

מיכל רוזנפלד, תזונאית קלינית טבעית, M.A בחינוך גופני. 
מאמנת אישית וקבוצתית לפעילות גופנית ואורח חיים בריא.