מדריך לקניית מתח מקבילים

קורה לכם לפעמים שאתם מתאמנים ומרגישים את כל הגוף פתאום מנופח ומחוטב? מביטים במראה ופתאום מתמלאים במין הרגשת סיפוק ללא גבול? אכן, זה חלק מהתגמול שאנו, כמתאמנים מקבלים בתמורה לזיעה ולדם.. זאת אולי הסיבה שכל כך הרבה מראות עוטפות אותנו במכון הכושר.
 
מתח מקבילים הוא אחד מאותם מכשירים המספקים תגמול מלא , מהיר ובקלילות. מיגוון גדול מאוד של תרגילים ללא משקולות, שכן אנו מנצלים את משקל גופנו, זוויות מדויקות ותוצאות מדהימות במינימום מקום בחדר - הכירו את מתח המקבילים.
 
למי שעדיין לא בכושר נזהיר, אימונים ראשונים קצת קשים, אבל לאחר תקופת זמן, האימון על גבי מתקן מתח מקבילים נעשה יום יומי, על הדרך, תוך זמן קצר ומצד שני התוצאות הן פשוט מדהימות.
 

הבטיחות קודמת לכל

ההיתלות על ספסל אנכי דורשת תשומת לב, כדי להבטיח שלא תתפוס שריר או תפגע בגב. חימום הגוף טרם הכניסה לתנוחה על הספסל האנכי, הוא חיוני להגברת זרימת דם דרך השרירים, במיוחד שרירי הרגליים והבטן. הכנס את הגוף לתנוחה בספסל, עם המרפקים שלך ניצבים היטב על המשענות, והגב ישר כנגד המשטח האחורי של הספסל. שמור על הזרועות הגב באותה התנוחה לאורך כל האימון.

מיגוון תרגילים

קבלתם את מתקן מתח המקבילים הבייתה, הנה התרגילים אותם ניתן לעשות:
 
  1. אימון בטן - ע"י כפיפת רגלי.
  2. אימון כתפים וחזה - תרגילי מתח.
  3. חזה וכתפיים - שכיבות סמיכה.
  4. מרפקים ויד אחורית - ירידה ועלית משקל גוף.

אז על אילו שרירים בעצם פועל מכשיר המתח מקבילים?

תרגילים רבים יכולים להתמקד בשרירי הבטן, אבל מתקן מתח מקבילים עובד יותר טוב יותר על שרירי הבטן מאשר תרגילי כפיפות בטן או תרגילי קרש. העבודה מתחילה כאשר אתה מושך את הגוף מעל הקרקע ומביא את הרגליים לכדי תנוחה נכונה. כעת, כאשר אתה מושך את הרגליים לכיוון החזה, אתה נלחם בכוח המשיכה ומעלה את ההתנגדות על שריר הבטן הישר (Rectus Abdominis). עם כל חזרה, תרגיש יותר ויותר תחושה של "בעירה" באזור בטן. היה סמוך ובטוח, כי תחושת הבעירה רק מצביעה על האפקטיביות של הפעילות הגופנית.
 

שריר הבטן הישר

שריר הבטן הישר הוא המטרה העיקרית בהרמה האנכית של הברך. השרירים לכל האורך הבטן והקמט האנכי שבין השרירים, הם גורם מגדיר בשרירי בטן מפותחים ל"קוביות". העבודה מתחילה כאשר אתה מרים את הברכיים לכיוון החזה ואינו מסתיים עד אשר הרגליים מתנודדות על הקרקע.

גבר מצבצע תרגיל שכיבות צמיחה בזווית על גבי מכשיר מתח מקבילים

עבודה על שרירים משניים

שרירים רבים עובדים על מנת לייצב את הגוף ומסייעים לשריר הבטן הישר בהרמת הברכיים לעבר החזה. שרירים אלו – המכונים "השרירים העוזרים" (synergists) – כוללים את האלכסונים, המצדידים והטרפזים שלך. למרות שהם אינם מקבלים את אותה תועלת מסיבית כמו שריר הבטן הישר, אך הם מקבלים מספיק עבודה כדי לגרום לחלקם לכאוב באימונים הראשונים.

גבר מבצע תרגיל מתח על גבי מכשיר מתח מקבילים

הוספת טוויסט

הוספת טוויסט להרמת רגל אנכית מעבירה את המיקוד של השריר לצדי הגוף, יותר מאשר לקדמת שרירי הבטן. אין פירוש הדבר ששריר הבטן הישר מפסיק לעבוד, אלא שהטוויסט עוסק בשרירים האלכסוניים. זה משתלב עם צדי שרירי הבטן ומוסיף תנועה שונה לשרירים העוזרים, המסייעים במאמץ שלך. החלף את הטוויסט מצד שמאל לצד ימין עם כל חזרה, כדי לשמור על הגוף שלך סימטרי.

צוות יגל הפיק סרטון סקירת מתח מקבילים והדגמה של תרגילים שונים על גבי מכשיר מתח מקבילים של PowerTec

נימו & גיל מציגים את יתרונות מתח מקבילים - מכשיר כושר רב שימושי למי שבאמת רוצה לגדול

תמונות וסרטוני וידאו מאתר bodysolid.com

------------------------------------

מתח מקבילים - למעבר לרשימת המוצרים בקטגוריה לחצו כאן״ מבצעים מתח מקבילים:

------------------------------------