ריצת ספרינט היא ריצה קצרה אותה מבצעים במהירות מקסימאלית. כדי לרוץ ריצת ספרינט באפקטיביות כדאי להיות בעל מסת שרירים גבוהה, זריזות וכוח מתפרץ.

בריצת ספרינט הידיים הן חלק אינטגרלי וחשוב להנעת הריצה במהירות, ולכן גם שרירי הידיים עליהם להיות מפותחים. חשוב לדעת לפני שמתחילים בריצת ספרינט כי, הרצים ריצות ספינט הינם בעלי שרירים מפותחים בפלגי הגוף העליון והתחתון יותר מרצים לריצות ארוכות. ריצת ספרינט נחשבת למעולה בעיקר לשמירה על מראה הגוף וחיזוק השרירים.

אצני ספרינט מזנקים לריצה

מהי ריצת הספרינט ובאילו מרחקים כדאי לרוץ אותה?

ריצת ספרינט היא ריצה מהירה במיוחד והיא נחשבת לריצת ספרינט כאשר מהירותה גבוהה יותר מריצה קלה או בינונית, ואנו מפעילים את כל מסת השרירים שלנו תוך שאנו ממש 'דוחפים' את הרצפה בריצה, ורצים ריצה מהירה במיוחד למרחקים קצרים.

לאילו מרחקים רצים?

ריצות ספרינט לא נמשכות ליותר ממרחקים של 400 מטרים, ותרגול של ריצות ספרינט מתבצע במרחקים של 60 עד 100 מטר לכל סט של ריצה.

מהן היתרונות של ריצת ספרינט?

לריצת הספרינט יתרונות רבים:

 1. פיתוח מסת שרירים
 2. עלייה בכוח המתפרץ שלנו
 3. שיפור סיבולת לב ריאה
 4. חיזוק שרירי הבטן הרגליים והגב
 5. שיפור היציבה
 6. אימון מאתגר במיוחד
 7. חיטוב הגוף ושריפת קלוריות

קצת על תרומת הספרינט לחיטוב הגוף

ספרינט הוא אימון התורם רבות לחיטוב הגוף. כאשר מתמידים בריצת ספרינט באימון שבועי, האימון יגרום להפעלת השרירים בעיקר בחלק התחתון של הגוף וישפר פעילות אנזימטית תאית השורפת שומן בגוף. 
 
בנוסף תרגול ריצת ספינט יצור שינויים לטווח הארוך בכל הנוגע לשיפור הגליקודן בשריר - מה שיסייע לעיצוב השרירים בגוף.

האם ריצת ספרינט מעצבת קוביות בבטן?

גבר צעיר מציג את הקוביות בבטן 

בכל הנוגע לעיצוב קוביות בבטן, ריצת ספרינט הוא אחד האימונים היעילים ביותר להשגת התוצאות! הריצה המהירה שורפת את השומן שנוצר סביב הבטן וסביב אזור הישבן, נחשבת יעילה יותר מכל אימון כושר אחר. ריצת הספרינט בונה את השריר, משום שבריצה מופעל לחץ רב על מסת השרירים בגוף, והמהירות והכוח שמעילים בריצה שווים כמה וכמה אימונים התנגדות בחדר הכושר.

אילו שרירים עובדים באימון ספרינט?

השרירים שעליהם אנו עובדים בריצת ספרינט הם אותם שרירים המופעלים בריצה רגילה. השרירים הם שרירי הידיים, רגליים בטן וישבן.

עם זאת להבדיל מריצה רגילה בריצת ספרינט מופעל כוח רב על אותם שרירים, וכן מהירות רבה, ולכן השרירים עובדים 'קשה' יותר באימוני ספרינט.

כדי להסביר מעט, על שוני עבודת השרירים, קיימות 5 נקודות חשובות שיש לדעת על ריצת הספרינט:

  • העבודה על השרירים ומסת השרירים תלויה המהירות הריצה – למרות שנהוג להסתכל באופן מוזר על מפתחי שרירים, חשוב לדעת כי למפתחי שרירים יש סיכוי להיות רצים טובים יותר.
  • המפתח לאימון ספרינט חזק מתחיל בכוח שנפעיל בריצה – כדי לצבור יתרון בריצת ספרינט מוטב שנתחיל את הריצה בהפעלת כוח.
  • בתחרויות , לא תמיד הריצה שנמשכת זמן קצר יותר היא המנצחת – בעבר כבר נקבע כי רצים היו זריזים ומהירים יותר בתחרויות, ולעיתים התוצאה נקבעה לא על ידי זמן הריצה אלא לפי ביצועים.
בנר מבצע על מסלולי ריצה

קטגורית מוצרים מומלצת

לשיפור אימוני הריצה שלכם התרשמו מקטלוג מקצועי של מסלולי ריצה איכותיים 

 • מתיחת גיד הירך לפני ריצת ספרינט היא הכרחית! – מומלץ לפני ריצת ספרינט לבצע מספר מתיחות לירך.
 • כדי לרוץ טוב יותר יש לעבוד על שרירי הגוף העליון – כדי להגיע לתוצאות טובות יש לחזק את שרירים הגוף העליון כגון: זרועות בטן וחזה.

כיצד נשפר את אימון הספרינט שלנו?

כדי להתחיל אימון ספרינט טוב ולהפוך אותו ליעיל יותר רצוי להתחיל במתיחות. התחילו במתיחות לחלק התחתון לשריר הארבע ראשי, שרירי התאומים ופושטי הירך. האריכו כל מתיחה לעד כעשר שניות והימנעו מכאב במתיחה.רגליים של אצן בזמן ריצת חימום קלה
 

לאחר מכן רוצו ריצה רגילה של קילומטר, וגשו לאימון הספרינטים הכולל שתיים עד ארבע ריצות ספרינט של 60 עד 100 מטרים כל אחד עם הפסקה של 60 שניות בין ריצה לריצה. בכל ריצה מגבירים את מהירות הריצה למהירות הגבוהה ביותר.אל תתחילו את האימון ללא חימום. התחילו בחימום של צעדי רדיפה, ברכיים לחזה, קפיצות, דילוגים ועוד.