מסלול ריצה – חיזוק השרירים ושיפור סיבולת לב-ריאה

מסלולי הריצה (הליכונים) נמנים על בין מכשירי הכושר הביתיים הנפוצים ביותר עקב יכולתם הפנטסטית לעזור לנו לשמור על כושר ולחזק את שרירינו בנוחות הביתית שלנו. לכולנו ידועות באופן כללי ההשפעות המיטיבות של הפעילות הספורטיבית לאורך זמן אך מאחר וישנם מכשירי כושר כה רבים (מסלולי ריצה, אופני כושר, אליפטיקלים, סטפרים, סליידרים וכו') הרי נדמה כי איבדנו כיוון בכל הנוגע לאיזה סוג של שרירים אנו מפעילים תוך כדי הריצה ובמה הפעלתם תורמת לבריאותנו. לאחר שנבין את עקרונות האימון הגופני על מסלולי הריצה נוכל לדעת כיצד להתאמן בצורה הנכונה ולהימנע מפציעות. אנו ביגל – living well! נלווה אתכם שלב אחר שלב בבחירת מסלול הריצה אשר מתאים לכם בין אם ע"י אספקת מידע בדמות מאמרים וסרטוני וידאו ברזולוציה גבוהה באינטרנט ובין אם ע"י שירות לקוחות אשר זמין ופנוי לשאלותיכם בכל עת.

 

אילו שרירים פועלים בזמן הריצה?

מסלולי הריצה המתקדמים כוללים את האפשרות לשנות את שיפועם תוך כדי הריצה בלחיצת כפתור ואף באופן אוטומטי בעזרת תכנון שלבי הריצה מראש. כולנו באופן אינטואיטיבי יודעים כי הריצה בעליה קשה יותר מהריצה במישור, דבר אשר נובע בין היתר מהשרירים השונים אשר מופעלים תוך כדי התהליך :

  • ריצה במישור (ללא שיפוע) - הבוחרים לרוץ במישור יכולים להגיע למהירויות גבוהות יותר מבלי להרגיש את העומסים הקשים על שרירי הרגלים. השרירים אשר בעיקר משתתפים בפעולת הריצה במישור הם השרירים האחוריים כגון שרירי הירך האחורית, שרירי הישבן, השריר הקדמי של הירך (הארבע ראשי) אך בעיקר שריר התאומים (מאחורי השוק) אשר זוכה לרוב העומס.
  • ריצה בעליה – זוהי הריצה אשר נחשבת לקשה מכל, בה קשה להתמיד לאורך זמן. מכאן נובעת החשיבות של בחירת מסלול ריצה אשר יכול לעבור תכנות מראש כך שאתם תוכלו להציב לכם יעדים של זמני ריצה בשיפועים ובמישור לסירוגין. בזמן ריצה בעלייה העומס על שריר התאומים נשאר כפי שהיה אך נוצר עומס גם על השריר הארבע-ראשי אשר ממוקם בקדמת הירך. סוג ריצה זה מדמה עליה במדרגות ומביא לשריפת קלוריות מוגברת שכן השריר הארבע-ראשי הינו אחד השרירים הגדולים ביותר בגוף.

 

סיבולת לב-ריאה

מטרת-העל של מסלולי הריצה היא לאו דווקא חיזוק שרירי הרגלים אלא חיזוק ושיפור סיבולת הלב-ריאה של המתאמנים. פעולת הריצה והפעלת שרירי הרגלים הגדולים אל מול המסילה הנעה בקצב ובשיפועים משתנים מביאה להגדלה של דרישות הגוף לאנרגיה, מוגברת זרימת הדם לשרירים, מוגברת שריפת השומן ואנו נושמים מהר ועמוק יותר על מנת לספק לגוף את החמצן שהוא זקוק להנעת תהליכים אלו. ככל שתרוצו יותר ובעקביות, כך תגדל יעילות הגוף לשרוף שומן ולעמוד אל מול המאמץ ובקיצור, שיפור סיבולת לב-ריאה.

 

מסלולי הריצה מאפשרים לכם לבצע פעילות ספורטיבית מהנה ואתגרית בנוחות הביתית שלכם. חיזוק שרירי הרגלים בזמן הליכה וריצה ושיפור סיבולת הלב-ריאה תורמים לבריאותכם בכך שהם משפרים את יציבתכם והכוח שלכם להחזיק ולתמוך במשקל הגוף ועוזרים במניעת מחלות לב וכלי דם בטווח הזמן הארוך.

 

יגל living well! תלווה אתכם צעד אחר צעד בבחירת מסלול הריצה אשר מתאים לכם, במסגרת התקציב שעומד לרשותכם. באמצעות מוקד השירות שלנו, המאמרים המפורטים וסרטוני הווידאו באתר החברה תוכלו כעת לבחור מסלול ריצה באופן מושכל כשכל הכלים לבחירת הליכון טוב המתאיםלצרכים שלכם נמצאים בידיכם.


מומלץ לקרוא בנושא: